O mnie

Prof. Stanisław Dąbrowiecki, chirurg

Specjalista chirurg, przez 12 lat kierownik Kliniki Chirurgii, autor ponad 100 publikacji naukowych, ponad 200 wystąpień na zjazdach naukowych. Specjalizacja: chirurgia ściany brzucha – plastyczna, operacje przepuklin oraz chirurgiczne leczenie otyłości. 35 lat praktyki zawodowej.

sd 409
Konsultacje prowadzę w Bydgoszczy (tel. 52 33 999 33), Warszawie (tel. 22 33 22 844) i Poznaniu (tel. 61 855 06 62).
Daty najbliższych konsultacji są zamieszczone na Twitterze.

Kariera zawodowa

Rocznik 1954; 1979 – dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku; 1987 – specjalista chirurgii ogólnej; 1990 – doktorat; 1997 – habilitacja; 2013 – profesor zwyczajny.
Od 2002 r. prof. nadzw. AM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, a w latach 2002-2004 Prorektor ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego AM w Bydgoszczy. Po połączeniu AM w Bydgoszczy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu – profesor UMK i pełnomocnik Rektora UMK ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego (lata 2004 – 2005).
W latach 2001-2012 kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. W okresie kierowania przeze mnie Kliniką Chirurgii powstał w niej wiodący w kraju ośrodek leczenia trudnych przypadków przepuklin, jedyny w regionie ośrodek chirurgii otyłości, wiodący ośrodek regionu w zakresie chirurgii endokrynologicznej, dostępu do łożyska naczyniowego oraz jednej z lepszych oddziałów chirurgii ogólnej.
Autor i współautor ponad 100 prac naukowych opublikowanych w naukowych czasopismach medycznych. Ponad 200 wystąpień na polskich i zagranicznych zjazdach naukowych. Przewodniczący Rady Ordynatorów Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy w latach 2009-2012.

Od września 2012 roku nie jestem kierownikiem Kliniki i nie jestem zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy. Wg ówczesnej dyrekcji leczyłem „za drogo” i „za trudne przypadki”. No trudno, przyznaję się: TAK BYŁO 🙂 .

Obecnie nie mam więc możliwości operowania chorych w Klinice. Leczę chorych w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej; konsultuję i operuję odpłatnie. Poza chirurgią ogólną (operacje narządów jamy brzusznej) największe doświadczenie zawodowe mam w chirurgii ściany brzucha (przepukliny, plastyka brzucha) oraz chirurgicznym leczeniu otyłości.

Doświadczenie nabywałem wraz z latami operowania pacjentów: pierwsza moja publikacja na podstawie doświadczeń zebranych w chirurgii przepuklin została opublikowana w 1989 roku; pierwszy zoperowany przeze mnie pacjent z powodu otyłości – rok 2003.

Opinie leczonych pacjentów

Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie. Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny. Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera – pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opiekę,

Łukasz K., Pacjent

Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie. Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny. Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera – pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opiekę,

Łukasz K., Pacjent

Miałam to szczęście, że i ja byłam pod opieką profesora. Jestem zachwycona i pełna uznania dla jego profesjonalizmu, serdecznego stosunku do pacjenta. Cieszę się, że i my w Polsce mamy tak doskonałych lekarzy, którzy wracają nam chorym chęć do życia. Dziękuję profesorze.

Ewa. Włocławka, Pacjentka

Rewelacyjny lekarz, wybitny specjalista.Posiada ogromna wiedze i doswiadczenie, profesjonalista w kazdym calu. Bardzo rzeczowy i godny zaufania. Cudowne podejscie do pacjeta, wysoka kultura osobista. Szczerze polecam Wielki szacunek dla Pana, Panie Profesorze !

Gabrysia z Bydgoszczy., Pacjentka
Byłam pacjentką Pana Prof. Dąbrowieckiego. Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu i b. wdzięczna mu za opiekę nade mną.Miałam wielka przepuklinę brzuszną z komplikacjami której leczenia nie chciał sie podjąć żaden inny fachowiec.Odsyłano mnie od lekarza do lekarza, dopiero jak trafiłam do Pana Profesora pozbyłam się mojego problemu.Obecnie po zabiegu czuję się świetnie, wróciła mi chęć do życia i uważam że to najlepszy specjalista w Polsce.Bardzo polecam tego chirurga.

Jolanta z Warszawy, Pacjentka

Lekarz godny polecenia .Swietny specjalista z dużą dozą humoru do tego bardzo konkretny.

Natalia, Pacjentka

Nowe prezentacje naukowe

POZNAJ OPINIE O MNIE NA STRONIE ZNANYLEKARZ.PL

ezgif.com optimize1 1
50 / 100